Veteraan Fred Nachbaur overleden
EERSTE BORNSE BEVRIJDER IN 1945

Veteraan Fred Nachbaur overleden

Op 2 januari is Fred Nachbaur, de Canadese oorlogsveteraan die als eerste bevrijder in 1945 de gemeentegrens van Borne bereikte, overleden in een ziekenhuis in Ottawa Canada. De toenmalige Britse infanterist D-compagnie van het 4e Bataljon Dorset regiment belandde na een val - waarbij hij een heup brak - in het ziekenhuis waarna zijn toestand verslechterde. In 2020 zou hij naar Borne komen om de 75-jarige bevrijding van onze gemeente bij te kunnen wonen. Corona gooide toen echter roet in het eten.

 

De gebeurtenissen van die derde dag in april 1945 maakten een enorme indruk op Fred Nachbaur. Hij heeft er nog vaak aan gedacht en veel over verteld. Begin 2020 kwam hij via een oud-Hengeloër die ook in Ottawa woont, in contact met BorneBoeit. Zo ontspon zich een indrukwekkend verhaal over de bevrijding van Borne, waarbij hij vóór de Welemansbrug over de Bornse beek, vlakbij het tegenwoordige Plein Westermaat aan de N743, op weerstand stuitte. “I was scared” vertelde hij, om daarna in geuren en kleuren verslag te doen van zijn onthaal in Borne.

 

Zijn relaas vormde voldoende aanleiding om de eerste bevrijder namens de gemeente naar Borne te halen en de bevrijdingsfeesten mee te maken. Het kwam er niet meer van. Fred Nachbaur werd 97 jaar.

 

Zie ook ons eerdere bericht: ‘Fred Nachbaur op 3 april ’45: ‘I was scared

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Borne Schoon: bijna 1.000 kg zwerfvuil

“Een geweldige opbrengst, maar tegelijkertijd is het nog steeds veel te veel”, aldus...
18-03-2023

College haalt streep door huidige Wooldrikplan

Donderdagmorgen maakte het College van burgemeester en wethouders wereldkundig dat het een...
16-03-2023

Bijna een derde Bornse kiezers stemt BBB

De stemmen in onze gemeente zijn geteld. En alhoewel het donderdagmorgen vanaf 09.00 uur in het...
16-03-2023

‘Bijzonder Borne’: mix van geschiedenis en rage

Vanaf komend weekend geven de PLUS-supermarkten in Borne via een bon in hun folder maar liefst...
13-03-2023

Hulpdiensten oefenen zaterdag in Hertme

Zo’n 125 eerstehulpverleners van het Rode Kruis, ambulances, een brandweerwagen,...
12-03-2023

Zolderbrand leidt naar hennepkwekerij

Bij de zolderbrand die maandagmiddag ontstond bij een woning aan de Letterveldweg in Borne (zie...
07-03-2023