Foodservice speerpunt bij slager Jacobs
KOELVERSE MAALTIJDEN ‘GAAN ERIN ALS KOEK’

Foodservice speerpunt bij slager Jacobs

ADVERTORIAL • Thomas Jacobs kan er nóg om lachen. “Ik denk dat het zo’n vijftien jaar geleden is en vergeet het nooit”, aldus de slager aan de Azelosestraat. “We kregen een telefoontje van een mevrouw Geerts met de vraag of we een warme maaltijd konden verzorgen. ‘Tuurlijk’ zeiden we, al hadden we het nooit eerder gedaan. Binnen enkele weken serveerden we al zo’n 50 maaltijden uit.” Inmiddels zijn de tijden veranderd, hebben de warme maaltijden plaatsgemaakt voor koelvers en vormt deze discipline onder de naam Foodservice Jacobs een wezenlijk onderdeel van de ambachtelijke slagerij/traiteur.

 

Dagelijks 25 verschillende maaltijden

In die beginperiode werden de maaltijden nog warm bezorgd. “We hadden zelfs meerdere bussen met meerdere bezorgers rijden. Dat was logistiek niet op te brengen. Toch hebben we er geen spijt van”, aldus Jacobs. “Sterker, het heeft ons gevormd tot wat we nu zijn. Een uitgebalanceerde foodservice waarin vers het sleutelwoord is en waarin we door het jaar heen dagelijks zo’n 25 verschillende maaltijden kunnen aanbieden.” Trots toont hij de flyer voor deze lente/zomer met een overzicht van de rundvlees-, varkensvlees-, kip-, vis-, seizoens- en pastagerechten. Daarnaast is er een keuzemogelijkheid voor maaltijdsalades, smulsloffen en soepen, alsmede bij- en nagerechten.

 

Elke week opnieuw

De wekelijkse productie van de maaltijden vindt plaats volgens een strak schema. Dinsdags worden alle ingrediënten vers aangeleverd, waarna een dag later het kookproces plaatsvindt. Op donderdagochtend wordt alles dan koelvers geportioneerd en verpakt, waarna de uitlevering kan beginnen, voorzien van uiterste versheidsdatum (minimaal 7 dagen) en bereidingsadvies. Veel gaat er over de toonbank aan de Azelosestraat; daarnaast kan er ook worden bezorgd. En zo gaat het elke week opnieuw, 52 weken per jaar.

 

Jacobs glundert bij de vraag wat deze maaltijden nu zo bijzonder maakt. “Heel simpel, kwaliteit!”, klinkt het resoluut. “We willen er gewoon bovenuit steken, met eerlijke en verse producten die bovendien ook nog eens gezond en betaalbaar zijn.” www.jacobsfoodservice.nl

 

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!

Nog één keer reünie op de Oldhofschool

Nog even, en dan klinken er geen kindervoetjes meer op de gangen van de Oldhofschool. De...
11-10-2025

Vliegtuig landt bij de Vonder

De Kinderboekenweek is officieel begonnen, en basisschool De Vonder in Borne trapte het dit jaar...
11-09-2025

Werken onder schooltijden?

ADVERTORIAL. Zoek jij werk dat goed te combineren is met je gezin? Bij Manna in Borne krijg je...
03-09-2025

Nieuw zorgcentrum in Borne: De Smederij

Borne is een zorgcentrum rijker. Op 25 augustus heeft zorgcentrum De Smederij haar deuren...
02-09-2025

Andy Kamp heropent zonnestudio na...

Gisteren – 21 augustus – zwaaiden de deuren weer open bij Zonnestudio...
22-08-2025

Mehmet Aydin met welverdiend pensioen

Vorige week, op vrijdag 11 juli, is Mehmet Aydin na een dienstverband van meer dan 50 jaar bij...
14-07-2025