Nog één keer reünie op de Oldhofschool
OUD-LEERKRACHTEN HALEN HERINNERINGEN OP

Nog één keer reünie op de Oldhofschool

Nog even, en dan klinken er geen kindervoetjes meer op de gangen van de Oldhofschool. De nieuwbouw aan de Anemoon is immers bijna klaar, en de leerlingen van de Jan Ligthart en de Oldhof verhuizen aan het eind van dit jaar samen naar het spiksplinternieuwe gebouw dat de naam Letteborg heeft gekregen. Na bijna vijftig jaar wordt het stil aan de Dingeldeinstraat.
 

Reünie van oud-leerkrachten

De nieuwbouw brengt vreugde — eindelijk, na jaren van plannen en wachten — maar ook een vleugje weemoed. Deze zaterdag verzamelden oud-leerkrachten zich om herinneringen op te halen aan de warme, levendige tijd die ze samen beleefden op de Oldhof. “Nu is het gebouw er nog, en kunnen we nog één keer een reünie houden,” vertelt oud-docent Maria Verheijen.
 

Oude T-shirts en tasjes, met de straks verdwenen schoolnaam erop, kregen een tweede leven: ze werden verknipt tot vlaggetjes en kleurrijke versieringen. Zo’n veertigtal oud-leerkrachten en oud-directeuren vulden de lokalen opnieuw met gelach, verhalen en een vleugje melancholie.
 

'Een echte familieschool'

“We hebben hier zulke mooie jaren gehad,” zegt een van hen. “Het was een echte familieschool, met een ongedwongen sfeer en ouders die overal bij betrokken waren.” Legendarisch waren de Oldhofdagen, vol spel en buurtplezier. Ook het onderwijs was vooruitstrevend: “We hadden een ‘open-deurenbeleid’ — letterlijk. De deuren van de klaslokalen mochten niet dicht. Voor die tijd was dat revolutionair, maar het paste precies bij de open sfeer van de school.”
 

De tijdcapsule in de cirkel

Bij de bouw van de Oldhof werd destijds een cirkel op het schoolplein neergezet — een symbool van verbondenheid. Ergens in die cirkel ligt een buis verborgen, gevuld met verhalen en dromen van leerlingen van toen. Die zou pas na vijftig jaar geopend mogen worden. Dat jubileum haalt de school nét niet, maar wie weet... misschien komt de buis straks bij de verhuizing weer boven water, als stille getuige van een halve eeuw Oldhofgeest.
 

Als straks de laatste dozen zijn ingepakt en het plein leeg is, blijft er iets hangen in de lucht — een echo van stemmen, van kinderlachjes en liedjes. Want al verhuist de school, de herinneringen blijven. Ze trekken mee, in het hart van iedereen die ooit deel uitmaakte van de Oldhoffamilie. (RH/AJ)

 

reageren op deze pagina
van den Berg — 11 okt 2025
Waarom geen reünie voor oud leerlingen?

Reünie Oldhofschool

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!

Vliegtuig landt bij de Vonder

De Kinderboekenweek is officieel begonnen, en basisschool De Vonder in Borne trapte het dit jaar...
11-09-2025

Werken onder schooltijden?

ADVERTORIAL. Zoek jij werk dat goed te combineren is met je gezin? Bij Manna in Borne krijg je...
03-09-2025

Nieuw zorgcentrum in Borne: De Smederij

Borne is een zorgcentrum rijker. Op 25 augustus heeft zorgcentrum De Smederij haar deuren...
02-09-2025

Andy Kamp heropent zonnestudio na...

Gisteren – 21 augustus – zwaaiden de deuren weer open bij Zonnestudio...
22-08-2025

Mehmet Aydin met welverdiend pensioen

Vorige week, op vrijdag 11 juli, is Mehmet Aydin na een dienstverband van meer dan 50 jaar bij...
14-07-2025

Juf Sylvia Tuenter gaat met pensioen

Je zit nietsvermoedend in je huiskamer en dan stopt er een camper voor de deur. Nog niets...
04-07-2025