Afrikaanse sfeer in Bussemakerhuis
25-06-2017
CONCERT DOOR REGEN AFGEBROKEN

Afrikaanse sfeer in Bussemakerhuis

Drie uur, het is droog en de organisatoren van het Con Moto-concert besluiten te beginnen. De tuin van het Bussemakerhuis is met alle stoelen die er in het huis zijn gezellig ingericht. Het publiek is in zo groten getale toegestroomd dat veel bezoekers ook moeten blijven staan. De stemming zit er goed in.

 

De PR-commissie van Con Brio vond het leuk als ook eens buiten het gewone kerkrepertoire werd gemusiceerd en zij zochten contact met Drums of Fire en het koor Mix om samen een optreden te verzorgen. Het thema van het concert staat in het teken van Afrika, als een voorbereiding op het Afrikafestival in Hertme. Con Moto, Swahili voor `in brand` wordt de titel van het concert waarin liederen gezongen worden die Afrika al onderwerp hebben. Africa van Toto is het eerste lied, vervolgens o.a. Circle of Live uit de Lion King en Something inside so strong van Labri Siffre.

 

Drums of Fire

Zij openen het concert met diverse slagwerkstukken die ook de Afrikaanse klanken goed over het voetlicht brengen. Maar dat niet alleen, ook met andere, onverwachte materialen weten ze het publiek te boeien. Zelfs met alleen handgeklap kan muziek worden gemaakt. Het laatste stuk dat zij spelen, gebeurt door slaan op benen en klappen in en met de handen. De bovenbenen van twee heren zullen aardig rood zijn.

 

Con Brio

Con Brio is een kerkkoor, dit voorjaar bestaat het koor 50 jaar. De leeftijd van de 25 leden ligt tussen de 12 en 30 jaar. Doorgaans zingen zij in de St. Stephanuskerk waar zij dan ook de vieringen zelf in elkaar zetten.

Dit uitstapje vinden ze ook wel erg leuk. Afrika is dan ook hun eerste lied.

 

Regen

Dan komt de regen in bakken uit de lucht vallen. De instrumenten kunnen niet tegen dat regengeweld op en helaas wordt besloten het concert verder af te breken. Heel jammer, want het programma is zeer aantrekkelijk.

Het koor Mix is helemaal niet in actie gekomen , "zonde " vinden ze. Voor hen was dit het afsluitende concert van dit seizoen geweest.

 

Gelukkig zijn er inmiddels afspraken gemaakt om het concert na de vakanties op een locatie waar eventueel ook binnen kan worden gezongen uit te voeren.

Het had zo mooi kunnen zijn. (AM)

 

Drums of Fire

 

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Bornse monumenten vertellen verhalen van...

Wie zaterdag 12 september door Borne wandelde, fietste of een monument binnenstapte, ontdekte...
12-09-2026

Grote belangstelling voor bijzondere expositie...

Afgevallen bladeren, verdroogde grassen en een dood kikkertje: materiaal dat doorgaans wordt...
11-09-2026

‘Je weet pas wat bij je past als je het ontdekt’

Een zaal vol kinderen, honderd nieuwsgierige gezichten en ineens die ene vraag die bijna...
08-09-2026

Zeven generaties achter het orgelklavier

In ruim twee eeuwen groeide het organistenambt in Borne uit tot een familietraditie waarin de...
07-09-2026

Bornse Noabers Live bracht muziek en gezelligheid

Bij ’t Dijkhuis wiegde het publiek mee op ‘Tulpen uit Amsterdam’, terwijl in...
06-09-2026

Veertig jaar cultuur onder één bijzonder dak

Hij had eerlijk gezegd op meer mensen gerekend. Arjan Reinderink van het Cultureel Podium Bornse...
06-09-2026