
De zon laat zich volop zien op deze zomerse ochtend in Borne. Wie de Nieuwe Markt inloopt, kan het nauwelijks missen: de geur van versgebakken brood trekt je als vanzelf naar nummer 12. Daar is vandaag Yauno geopend, de nieuwe delicatessenzaak van Gabriel Yauno.
Verse broden
Binnen lopen de eerste nieuwsgierige bezoekers langs de toonbank om het aanbod te bekijken. Gabriel ontvangt hen met een glimlach en staat klaar om iedereen te voorzien van iets lekkers. “We hopen dat het hier straks gaat bruisen,” zegt hij. Aan de toonbank liggen rijen Turkse broden, kleurrijke tapas en huisgemaakte sauzen. Op de kaart staan belegde broodjes met tonijn en kip salade, al vanaf €4,50. “Ik hanteer overal dezelfde prijzen, dus ook hier in Borne,” benadrukt Gabriel.
Huisgemaakte sauzen
Achter in de zaak bevindt zich een grote open keuken waar de huisgemaakte sauzen worden bereid. Het bakken van de broden gebeurt nog altijd in Losser. “Dat doe ik ’s ochtends, zo’n drie à vier uur lang,” legt Gabriel uit. “Daarna komen we naar Borne voor de winkel en om de sauzen te maken.”
Totaalconcept
Wie naar de winkel komt, kan volgens Gabriel genieten van een totaalconcept: van vers belegde broodjes tot delicatessen, zoete lekkernijen en borrelplanken voor feestjes. Denk aan olijven, feta’s, tapenades, lahmacuns, Turkse broden, olijvenbroden, baklava en panini’s. “Alles vers en met zorg gemaakt,” zegt hij.
Met de opening is Borne een nieuwe culinaire aanwinst rijker. Vandaag start nog rustig, maar als het aan Gabriel ligt, zal de Nieuwe Markt binnenkort gonzen van de geur, smaak en gezelligheid van Yauno. (KDS/AJ)
© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.
mooie zaak en vriendelijke mensen die je helpen.