De Ster exposeert met hart en ziel
14-02-2026
EXPOSITIE IN HET KOETSHUIS VAN MEDEWERKERS VAN DE STER

De Ster exposeert met hart en ziel

Waar harten sneller van kloppen’ is de titel van de expositie die vanaf Valentijnsdag te zien is in het Koetshuis. De enthousiaste medewerkers van De Ster hebben zich laten inspireren door het hart.
 

Kleuren spatten ervan af
Trots tonen de medewerkers van De Ster hun werkstukken. Als echte ‘kunstenaars’ hebben zij, onder begeleiding van Bernadette Wieffer, in hun eigen atelier gewerkt. Wie langs het Koetshuis loopt en door de vernieuwde glazen pui naar binnen kijkt, ziet een ware kleurenexplosie. Er hangen schilderijen, tekeningen, sculpturen, objecten en driedimensionaal werk. Er is gebruikgemaakt van verschillende technieken en materialen, zoals papier, piepschuim, ballonnen en verf.
 

De Ster in Borne bestaat uit een lunchcafé en een atelier en biedt wekelijks zinvolle dagbesteding aan ongeveer twintig medewerkers. In het atelier is ruimte voor creativiteit en voor rustig en geconcentreerd werken. Iedereen rouleert door de week in werkzaamheden en kon de afgelopen weken naar hartenlust werken aan een eigen impressie van het hart.
 

Hart met emotie, liefde en moed
Annemiek heeft samen met een collega een schilderij gemaakt. “Wij hebben heel veel hartjes geschilderd: blauwe, gele, roze,” legt ze uit, terwijl ze wijst op een achtergrond die water voorstelt. “En dat is Het Koetshuis,” zegt ze met een glimlach.
 

Het hart roept bij iedereen emoties op. Stijn heeft een hartvormige ballon beplakt met roze gedecoreerd papier. De eerste was zo mooi dat hij die met liefde cadeau deed aan zijn zus. Nu hangt er weer een nieuwe in de openbare galerie, ook met veel liefde gemaakt.
 

Vian en Ian houden hun werkstuk stevig vast. “We hebben er verschillende keren aan gewerkt.”
 

Ayle deelt een bijzondere gebeurtenis die volgende week plaatsvindt. “Ik ben ook actrice bij het theatergezelschap Kamak.” Dit is een bijzonder, gewoon, inclusief en professioneel theatergezelschap voor mensen met een verstandelijke beperking. Kamak krijgt een nieuw theater op het Esrein in Hengelo. “Koningin Máxima opent op woensdag 18 februari het nieuwe theater van Kamak in het Hengelose Hazemeijercomplex. En ik mag Máxima een bloemetje aanbieden.”
 

Ontmoet de kunstenaars in De Ster
De creatieve makers zijn ook actief in het lunchcafé. Bezoekers van de expositie die de ‘kunstenaars’ willen ontmoeten, kunnen terecht bij De Ster.

De medewerkers lieten zich inspireren door het hart. Iedereen heeft daar een eigen beeld en gevoel bij. In deze expositie laten zij zien wat het hart voor hen betekent.
 

De expositie ‘Waar harten sneller van kloppen!’ is tot en met 27 februari te bezichtigen in Het Koetshuis, naast het Kulturhus. (YD)

 

reageren op deze pagina
Loek Diemel — 14 feb 2026
Wat ontzettend leuk!!!! Super!!!! Wat een KUNSTENAARS....echt met hart en ziel!!

Expositie De Ster in Koetshuis

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!

Pap krijgt hoofdrol in Filmhuis

Een documentaire over haverpap, een wereldkampioen die live kookt én een verrassende link...
06-02-2026

Succesvolle kunstveiling in raadszaal

Onder het toeziend oog van veilingmeester Toon ’t Hoen en voormalig beleidsambtenaar...
16-01-2026

Museum Bussemakerhuis tijdelijk gesloten

Museum Bussemakerhuis is gevestigd in een eeuwenoud pand. Dit pand wordt momenteel in fases...
15-01-2026

‘De natuur maakt me rustig’

Vanaf 6 januari tot en met 13 februari is in de openbare galerie Het Koetshuis in Borne het werk...
07-01-2026

‘We zijn geen stoffig museum’

Na het vertrek van Liesbeth Hassink als directeur van het museum Bussemakerhuis hebben de...
27-12-2025

Bornse vervolgfilm: Max, Twents Verzet, krijgt...

Filmmakers Jan Kolner en Hans Mulder zijn halverwege de opnames van hun nieuwe film Max, Twents...
11-12-2025