JC Superstar blijft imponeren
BORNSE IRENE DE BOER-HELLE IN ROL VAN MARIA MAGDALENA

JC Superstar blijft imponeren

Noem de musical Jesus Christ Superstar, dan denk je onwillekeurig aan het Enschedese Vocaal Theater Studio 65. Al vele jaren brengt dit amateur theater- en zanggezelschap fragmenten uit de legendarische rockopera van Andrew Lloyd Webber voor het voetlicht. In de weken vóór Pasen bezoeken ze in de regio en over de grens in Duitsland kerken en kloosters waar het lijden en sterven van Christus imponerend wordt bezongen.

 

Meeslepende zang

Vrijdagavond was het de beurt aan de St. Stephanuskerk in Borne, de tweede voorstelling in een reeks van elf. Met een thuiswedstrijd voor een van de hoofdrolspeelsters, de Bornse Irene de Boer-Helle (midden, bovenste foto). Zij vertolkt de rol van Maria Magdalena en weet op meeslepende wijze haar medespelers en de goed gevulde kerk in haar zang te betrekken. Indringend is haar geluid tijdens het ‘Could we start again please?’. Tussen de bekende nummers door is er ruimte voor korte overwegingen. De muisstille bezoekers horen het ademloos aan, hun blikken ondertussen afdwalend over het sfeervol verlichte priesterkoor.

 

Niets veranderd

Herodus, de pianiste, de fluitiste, Jezus Christus én de engelen met hun snerpende Pie Jesu…. de tijd lijkt een uurtje stil te staan tijdens deze bijzondere uitvoering. En misschien is dat ook wel de kracht. Want eigenlijk is er in al die jaren dat Studio 65 deze musical brengt helemaal niets veranderd. De kleding is nog steeds hetzelfde, de overtuiging waarmee de deelnemers hun talenten etaleren én de muziek, het oogt en klinkt heel vertrouwd.

 

Over twee weken, op Goede Vrijdag, kan alles weer de kast in. Dan staat de laatste uitvoering op de agenda, in de Jacobuskerk in Enschede. En ongetwijfeld zal een volgend jaar en ook nog vele jaren daarna opnieuw alles uit diezelfde kast worden gehaald. Om opnieuw een groot publiek te imponeren, met een verhaal dat al ruim 2000 jaar hetzelfde klinkt en weer opnieuw te zingen ‘Could we start again please?’ (BM)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Muziek, acrobatiek en popcorn: Muziekcircus...

Wie bij een harmonieconcert vooral denkt aan muzikanten op een rij stoelen en een dirigent...
26-09-2026

Museumliefhebbers hebben er een bijzondere...

Museumbezoek zit in de lift. En voor inwoners van Borne wordt het aanbod in de directe omgeving...
14-09-2026

Bornse monumenten vertellen verhalen van...

Wie zaterdag 12 september door Borne wandelde, fietste of een monument binnenstapte, ontdekte...
12-09-2026

Grote belangstelling voor bijzondere expositie...

Afgevallen bladeren, verdroogde grassen en een dood kikkertje: materiaal dat doorgaans wordt...
11-09-2026

‘Je weet pas wat bij je past als je het ontdekt’

Een zaal vol kinderen, honderd nieuwsgierige gezichten en ineens die ene vraag die bijna...
08-09-2026

Zeven generaties achter het orgelklavier

In ruim twee eeuwen groeide het organistenambt in Borne uit tot een familietraditie waarin de...
07-09-2026