
“Als je de geschiedenis niet kent, dan zouden dit prima uitgangspunten zijn”, sprak Tom Verreussel (Voor Borne) tijdens de voortzetting van de raadsvergadering woensdagavond. Maar het is juist het verleden dat in de weg zit bij een soepele herontwikkeling van het complex Maria Mediatrix. De gemeenteraad stuurde het college op pad om te kijken of er iets mogelijk was met behoud van een deel van de gebouwen. Omwonenden hebben, door alle gebeurtenissen in het recente verleden, helemaal geen vertrouwen meer in de gemeente en willen sloop en daarna mogelijk een beperkt aantal woningen op het terrein.
Gesprek met omwonenden
De globale plannen van de vier projectontwikkelaars kunnen niet op goedkeuring rekenen en ook de geformuleerde uitgangspunten waarin deze zouden moeten passen dus niet. Hoe nu verder? Wethouder Michel Kotteman gaf aan dat er inmiddels een gesprek is geweest met de direct omwonenden om een en ander uit te praten en weer on speaking terms te komen, maar feit blijft dat men grote zorgen heeft over wat er straks staat op het terrein van het voormalige azc.
Huiver bij de raad
En daar is ook de gemeenteraad huiverig voor. Want er is immers al zo veel misgegaan in het dossier azc. Dat klonk bijna in alle bijdragen door. Men zou, bij wijze van spreken, het liefste nog mee willen kunnen praten over de kleur dakpannen, om niet weer ergens in het proces verrast te worden door een ontwikkeling die opnieuw explodeert. Anderzijds hebben de projectontwikkelaars kaders nodig waarbinnen men plannen kan uitwerken en een helder proces.
Participatie
Alle fracties vonden het belangrijk dat de omwonenden goed werden meegenomen. “Het is in ieders belang dat alle partijen met elkaar in gesprek blijven”, vond bijvoorbeeld Mike de Boer (GB90). Hoe dat vorm moet en kan krijgen is de vraag. “Er was bij de omwonenden toch wel waardering over de regelmatige contacten tot 2019. Nadat het COA vertrok is dat gestopt. Achteraf hadden we dit moeten voortzetten.” De bedoeling is in ieder geval een periodiek overleg in ere te herstellen.
Na de nodige aandachtspunten meegegeven te hebben stemde een grote meerderheid van de raad vervolgens in met de nota van uitgangspunten. (AJ)
© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.